Home   Tradiční čínská medicína                         Reiki sm systém kontakt Ceník

 
 

                                   Dornova metoda +  Lymfatická masáž  Lávové kameny  Rašelinové zábaly

Excentrické cvičení na nápravu tenisového (oštěpařského) lokte:

cvičení jedna, odkaz na video

cvičení dva, odkaz na video

 

Masáž rekondiční

Rekondiční masáž se řadí mezi klasické masáže a její základní hmaty pocházejí ze Švédska. Touto masáží se tělo klienta zklidňuje a nebo naopak stimuluje. Nejvhodnější použití masáže je při nedostatku pohybu a jednostranné námaze určitých svalových partií. Prospěšná je nejen u přetížených svalů, kde uvolňuje svalové napětí, ale i svalů ochablých, které stimuluje. Příčinou zatuhnutí bývá často také stres, pocit úzkosti a strach. Blahodárný vliv má na regeneraci pohybového ústrojí po úrazech, při velké fyzické námaze nebo u vadného držení těla – skoliózy a kyfózy. Dalším účinkem masáže je zvýšení prokrvení kůže, čímž dochází k urychlení látkové výměny a odplavení odpadních látek. V neposlední řadě tlumí bolest nejen svalů, ale i kloubů a páteře. Používám profesionální masážní oleje, také levandulový a třezalkový olej vlastní výroby jejich základem je rostlinný za studena lisovaný olej a bylinky z přírody a zahrádky.
Kontraindikace:
Rekondiční masáž neprovádíme u osob trpících epilepsií, nádorovým onemocněním, osteoporózou, infekčním a zánětlivým onemocněním a při akutních blokádách. Dále není vhodná u kožních onemocnění, zánětu žil, kornatění tepen a u osob s poruchou srážlivosti krve. Po předchozí konzultaci s lékařem může být masáž prováděna diabetikům, lidem s vysokým krevním tlakem a chorobami srdce. Nedoporučuje se těhotným.

Tui Na

Tuina využívá diagnostických metod čínské medicíny a na základě důkladné diagnózy je provedena masážní technika (většinou sled technik) směřující k nápravě dynamiky qi (čchi) v organismu a tím je docíleno uzdravení či zmírnění příznaků choroby.
V čínské medicíně má tuina nepostradatelnou roli a je to vedle akupunktury, dietetiky, fytoterapie plnohodnotná léčebná disciplína čínské medicíny.
Masáže tuina se provádějí často přes oblečení na lehátku či na židli.
Cílem masáží tuina je obnovit tok qi (čchi) v drahách a tak navrátit zdraví organismu.
Masáží se působí na celé tělo, na postižené místo a také na jednotlivé akupunkturní body.
Masáže tuina jsou dobrou prevencí jakýchkoli onemocnění.
Masáže tuina se používají i pro léčbu dětí - jak pro léčbu akutních onemocnění tak i pro řadu chronických problémů či problému s vývojem dítěte atd...

počítačový syndrom- příčinou je dlouhodobé nesprávné držení těla a může časem dojít k poškození měkkých tkání, zraku nebo mozku, mohou se objevit obtíže v oblasti ramen, zad a zápěstí, otoky, suché oči, bolesti hlavy nebo závratě

Breussova masáž

je jediná masáž, která se provádí přímo na páteři. Velmi jemná, uklidňující a příjemná masáž se provádí pomocí třezalkového oleje v BIO kvalitě. Olej se nasaje do meziobratlových plotének, tím dochází k jejich regeneraci a uvolnění nervů, které páteřní oblastí procházejí. Úkolem masáže je vytvořit prostor mezi obratly, tzn. roztažení plotének. Pomocí oleje pak ploténky “nabobtnají” a plní tak lépe svoji funkci.
Tato vyřeší široké spektrum zdravotních potíží včetně akutní bolesti zad a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.
Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. To umožní, že třezalkový olej proniká ještě hlouběji do páteře. Tato část masáže je silně uklidňující.
Breussova masáž pochází od Rudolfa Breusse, rakouského léčitele. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují. Ploténka je vlastně porézní houba a z 90% je složená z vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), ale také výživu. Ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.
             Kontraindikace:
alergie na třezalkový olej
zvýšená fotosenzibilita – přecitlivělost pokožky na paprsky slunce
v den ošetření se důrazně nedoporučuje vystavovat se slunci
Doba trvání masáže: 30 minut

 

KDY NEJÍT NA MASÁŽ?

Je třeba upozornit na stavy, kdy bychom měli raději zůstat doma a nechodit na masáž.
Mezi ty nejběžnější patří nachlazení. Dále by se neměla provádět na místech, kde jsou jakékoliv problémy s pokožkou (plísňové onemocnění).

V takovém případě doporučuji vyzkoušet diagnostické postupy a fytoterapii Tradiční čínské medicíny .